Kiralık Otomatlarda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Son yıllarda artık hayatımızın her alanında karşımıza çıkan otomat makinaları hepimizin gözdesi oldu. Otomatları iş kapısı haline getiren birçok girişimci küçük veya büyük ölçekli yatırımlar yaparak buradan gelir elde ediyor. Sıfır veya ikinci el otomat tercih edilebilir. Satın almak istemeyen bazı girişimciler kiralık otomatları deneyerek ne kadar gelir elde edebileceğini hesaplamaktadır.

Otomat işletmeciliği yapabileceğini test etmek isteyen girişimciler satılık otomat bakmak yerine kiralama yoluna gidebilir. Aylık veya yıllık olarak otomat kiralaması yaparak sektörü tanıyarak maddi yönden kazanç veya kayıplarını test edebiliyor.

Kiralık otomatların hizmetini sunan birçok otomat firması mevcuttur. Bunlar içerisinden tanınmış ve bu sektörde belirli tecrübeye sahip firmaları tercih etmek önceliğiniz olmalıdır. Şöyle düşünecek olursak siz otomat kiralaması yaparken bu işe yeni başladığınız için teknik bir donanıma sahip değilsiniz. Belki de otomat dolum yapılmasını sadece videolar yoluyla gördünüz veya hiçbir bilgiye sahip değilsiniz. Bu yüzden size bu konuda destek verecek ve bir yol haritası çıkarak tam donanımlı bir hizmet almalısınız. Otomat firması seçiminden sonra dikkat etmeniz gerekenlere gelin birlikte göz atalım;

Otomat Kiralarken Nelere Dikkat Edelim?

  • Otomatın çeşidine yani sıcak içecek, soğuk içecek veya snack otomatına bakılması gereklidir. Örnek verecek olursak sıcak içecek otomatı kiralaması yaparken içecek kaç derece sıcaklıkta sunuluyor bu aksamlar çalışıyor mu bakılmalıdır. Bu kısmı teknik detaylar olarak genel bir şekilde adlandırabiliriz.
  • Otomatı kiraladığınız sürede teknik bir sorunda firma size destek verecek mi?
  • Sözleşme yapılıyor mu? Ve bu sözleşmede tüm hususlar açıkça beyan ediliyor mu?
  • Bozuk para, kağıt para ve kart sistemi çalışıyor mu? Hangi ödeme yöntemleri kullanılıyor?
  • Otomat makinesinin üreticisi firması halen faaliyet gösteriyor mu? Türkiye’de distribütörü var mı?
  • Makinanın yıpranma süresini kesinlikle öğrenmelisiniz. Üniversiteler gibi yoğun çalışan bölgelerde uzun süre hizmet vermiş bir otomatın hizmet süresini tamamladığını düşünebilirsiniz.
  • Genel dış görünüşünde ezik, çökme gibi bir durum var mı?

Bu ve benzeri birçok faktörü dikkate alarak otomat kiralama mısınız. BK Otomat olarak uzun yıllardır sektörde yer alıyor ve farklı lokasyonlarda otomat işletmeciliği yapıyoruz. Satılık otomatlarımız ile girişimcilere yön vererek birlikte çalıştık. Yiyecek içecek otomatı kiralama, soğuk içecek kiralama ve sıcak içecek otomatı kiralama ile ilgili merak ettiğiniz tüm konularda bize  0(212) 294 92 94 sabit hattımızdan ulaşabilirsiniz.