Yeni bir iş fikri veya ek gelir imkanı sağlamak isteyenlerin son yıllarda ilk akla gelen sektör otomat işletmeciliği oldu. Bu sektöre yoğunluğun olmasının en önemli nedeni sermaye kaybı riskinin düşük olmasıdır.  Bütçenize uygun bir otomat makinası ve işletmek için bir yer bulduğunuz  sürece gelir kaynağı sağlayabilmek çok kolay.  

Otomat Makinalarının Avantajları Nelerdir?

  • Zamandan bağımsız her saat satış imkanı sağlar.
  • Serviste personele bağımlılık yoktur. 
  • Her zaman aynı tutarlılıkta hizmet sağlar.
  • Farklı ödeme seçenekleri (Nakit, Kart) bulunmaktadır.
  • Güvenlik üst düzeydedir.
  • Sermaye kaybı riski çok düşüktür.

Otomat makinaları işletmeciliği sizin için cazip geldiyse o zaman detaylara geçebiliriz. Bu işe başladığınız zaman öncelikle otomatın iş yapacağı yeri belirlemelisiniz. Çünkü makinanın maliyetini çıkaramadığı her gün sizin için zarar olacaktır. Hastane, fabrika, okul ve özel işletmeler otomatların bulunabileceği yerlerdir. Kısacası kantin ve büfenin iş yapabileceği alanlarda potansiyel müşterileriniz vardır. Araştırmaların sonucunda maliyet hesaplamanızı konumlandırmayı planladıktan sonra bu işe başlayabilirsiniz. Maliyetinize otomat fiyatlarının yanı sıra zaman, ulaşım ve ürün tedarik maliyetlerini eklemeyi unutmayınız.

Gerekli planlamaları yaptıktan sonra otomat makinası alacağınız firmaları araştırabilirsiniz. Bilmediğiniz bir sektör olduğu için her konunun detaylıca incelenmesi ve bilgilendirilmesi yapılmalıdır. Makinaların dolumu, bakımı ve teknik verilerin sizinle paylaşılması gerekir. Otomat makinası aldığınız firmanın sizi bu konuda donatması ve bir nevi iş ortağı gibi sizinle koordine olması gerekir.

BK Otomat olarak hizmet sağladığımız tüm alanlarda sizleri bir müşteri olarak değil iş ortağı olarak görüp bu şekilde hareket ediyoruz. Öncelikle sektöre ve potansiyel müşteri kitlesine odaklanarak bir yol haritası çizilmektedir. Örneğin bir fabrika personelinin istek ve beklentisi bir üniversitedeki öğrenciler ile aynı değildir. BK Otomat Firması olarak otomat makinalarımızı işletmek isteyen girişimcilerimiz ve firmalar için uygun fizibilite çalışması yapıyoruz ve ihtiyaçlarınıza en uygun çözümleri sunuyoruz. 

Otomat İşletmeciliği hakkında detaylı bilgi ve tüm merak ettikleriniz için 0(212) 294 92 94 sabit hattımızdan bizi arayabilirsiniz.